Willa miejska 342,82 m2 - Karma Project

NAZWA OBIEKTU: Willa miejska
POW. ZABUDOWY: 342,82 m2
POW.UŻYTKOWA: 452,20 m2
LOKALIZACJA: Wielkopolska
INWESTOR: prywatny
FAZA PROJEKTU: w realizacji

Uzyskana architektura budynku jest efektem scalenia walorów estetycznych terenu i przebudowy istniejącego już prostego w formie obiektu.

Teren na którym znajduje się budynek, jak i tereny sąsiednie, to żywy „park” zieleni, na działce sąsiedniej naprzeciw wjazdu na posesję znajduje się przepiękna kapliczka, której obraz wprojektowaliśmy w bryłę budynku.

Jest ona widoczna przy wjeździe na działkę – w zasłaniającej ją bryle budynku zaprojektowaliśmy przeszklenia, które umożliwiają jej percepcję i stanowią jednocześnie doświetlenie salonu. Cała forma budynku została scalona z kapliczką. Przez budynek przechodzi długa łamana ściana, która kończy się w ogrodzie tuż przed kapliczką. Wszystkie ściany, jak i samo zagospodarowanie terenu, ma naprowadzać wzrokiem na widoki zabytkowej kapliczki.

Ściana ta spełnia również funkcję wewnątrz w budynku dzieląc pomieszczenia – najbardziej widoczne jest to w przestrzeni pół otwartej – salonie na parterze. Z starego zastanego obiektu, ściągnęliśmy dach stromy i zaprojektowaliśmy przestronny taras, na który można wyjść z sypialni na piętrze.

Pełna oferta na projekty domów w Poznaniu i nie tylko.